Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim to kwintesencja dobrego smaku. Niezwykle gustowna, elegancka a jednocześnie przytulna i ciepła. Charakteryzuje się połączeniem tradycji z nutą nowoczesności, dzięki czemu wystrój wnętrza jest niezwykle ciekawy, i niekonwencjonalny. Jak więc zaaranżować kuchnie w stylu angielskim?

Kwintesencja stylu angielskiego

Jeżeli jesteś wielbicielem jasnych, przestronnych wnętrz oraz drewnianych mebli to bezsprzecznie styl angielski spełni Twoje oczekiwania. Styl ten wyróżnia się jasnymi frontami szafek oraz przeszklonymi witrynami. 

Kuchnia aranżowana w stylu angielskim powinna tworzyć spójną całość. Jest to niejaki ciąg szafek, szuflad, przegród. Meble posiadają widoczne uskoki wykończeniowe. Okap zabudowany. Finalnie wnętrze powinno wyglądać niczym pudełko z wnękami. 

Kuchnia to wizytówka dobrej Pani domu. Dlatego też styl angielski stawia na estetykę, elegancje, ale przede wszystkim funkcjonalność. Kuchnia ma spełniać wszystkie wymagania do przygotowywania i spożywania posiłków. Zwracając na to uwagę zazwyczaj w takim wnętrzu na środku pojawia się stół, przy którym domownicy mogą wspólnie zasiąść do posiłku. Innym rozwiązaniem jest również usytuowanie w kuchni wysepki, która ma służyć wygodnemu korzystanie z wnętrza.

Kran powinien być ozdabiany metalowymi kurkami w kształcie kwiatów lub dźwigni w zależności od upodobań. Jeden z najbardziej charakterystycznych elementów w stylu angielskim jest zasłonka, która zakrywa sferę pod zlewozmywakiem.

Kolory używany w przypadku aranżowania omawianej kuchni to barwy jasne – białe, kremowe, pastelowe. Styl ten jest otarty na wszelkie kombinacje przy użyciu kratki, pasków, kwiatów. Ważną rolę odgrywają tu dodatki porcelanowe figurki, kwiaty, ozdobne wazony, dlatego do uzyskania pełnego efektu można użyć elementów takich jak kwiecista zastawa do herbaty.

Stylowa i funkcjonalna komoda

Stylowa i funkcjonalna komoda

Komoda to mebel, o którym nie można zapomnieć, aranżując przestrzeń salonu. Salon to pomieszczenie, które jest połączeniem miejsca do wypoczynku oraz miejsca reprezentacyjnego, w którym gościmy zaproszoną rodzinę oraz pr
Czym się charakteryzują meble w stylu góralskim?

Czym się charakteryzują meble w stylu góralskim?

Meble w stylu góralskim potrafią stworzyć we wnętrzu nietuzinkowy klimat, który będzie odskocznią od życia w mieście. Proste wnętrza o tradycyjnym wykończeniu są szczególnie cenione w dzisiejszej architekturze — wido
Meble balkonowe z drewna

Meble balkonowe z drewna

Meble ogrodowe, na balkon lub na taras mogą być stworzone zarówno z drewna, metalu, tworzywa, a nawet rattanu czy wikliny — opcji jest niezwykle duże, z czego wszystkie mają swoje plusy, jak i minusy. Czym warto kierować się wybieraj
Restauracja w dobrym stylu — jakie meble?

Restauracja w dobrym stylu — jakie meble?

Restauracja to przestrzeń, w której goście nie tylko powinni otrzymywać smaczne potrawy i trunki, ale również odpoczywać podczas ich spożywania. Za klimat oraz nastrój stworzony w restauracji odpowiedzialne są przede wszystki

POWIĄZANE WPISY

Modnestol-Sosnowiec

Modnestol-Sosnowiec

ul. Wspólna3 41-200 Sosnowiec woj. Śląskie
Modnestol -Sosnowiec to firma która specjalizuje się w produkcji : *Kuchni na wymiar *Szaf *Sch
https://szafysosnowiec.pl
Ilość odwiedziń: 552
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 20.01.2021
Data dodania: 31.10.2018
Kuchnie na wymiar szafy na wymiar szafki kuchenne meble na zamówi...

Meble Resmar Zenon Marszał

ul. Nienadówka 164 36-052 Nienadówka woj. podkarpackie
         
https://www.resmar.pl
Ilość odwiedziń: 1462
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 19.01.2021
Data dodania: 19.12.2017
meble producent mebli meble na sprzedaż solidne meble