Fotel, czyli domowa strefa relaksu

Fotel, czyli domowa strefa relaksu
W pozycji siedzącej spędzamy wiele godzin każdego dnia — czy to w pracy, w szkole, a nawet w domu. Siedzisko, na którym przebywamy, jest nie bez znaczenia, dlatego warto zastanowić się nad ostateczną decyzją kupna wybranego modelu fotela. Ergonomiczny fotel jednoosobowy powinien zapewnić relaks nawet po ciężkim dniu pracy — odpowiedni fotel będzie gwarancją odczuwanego komfortu.

Kupując fotel, nie należy jedynie kierować się aspektem wizualnym — najważniejsza przy wyborze fotela jest jego ergonomiczność. Wygodne oparcie, regulowany zagłówek, miękkie siedzisko oraz praktyczne podłokietniki sprawiają, że wielogodzinne siedzenie nie będzie męczące dla kręgosłupa.
Ergonomiczna konstrukcja fotela wypoczynkowego zależna jest przede wszystkim od wykorzystania dobrej jakości materiałów oraz kąta nachylenia oparcia, jak również indywidualnego dostosowania kształtów do ruchów osoby w nim siedzącej. Głębokość wraz z szerokością powinny wynosić co najmniej 40 cm, natomiast tapicerka fotela powinna umożliwiać lekkie zagłębienie się w siedzisko. Ciekawym dodatkiem do fotela wypoczynkowego umieszczonego w przestrzeni salonu lub pokoju dziennego będzie podnóżek, który pozwoli na wygodne rozłożenie nóg — jednoczesne wsparcie pleców oraz nóg pozwoli zachować użytkownikowi prawidłową pozycję kręgosłupa.
Fotel wypoczynkowy stworzy w salonie domową strefę relaksu. 
We wspomnianej przestrzeni warto wziąć pod uwagę aspekt wizualny meble, ponieważ powinien on pasować do reszty wystroju pomieszczenia, lub wręcz przeciwnie — wyróżniać się na jego tle intrygującym kształtem lub intensywną kolorystyką. Niezwykle modnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest fotel skórzany, który nie tylko elegancko się prezentuje, ale również jest odporny na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Fotel do domowej strefy relaksu powinien być wygodny, miękki, solidnie wykonany, a zarazem wysoce estetyczny.

Restauracja w dobrym stylu — jakie meble?

Restauracja w dobrym stylu — jakie meble?

Restauracja to przestrzeń, w której goście nie tylko powinni otrzymywać smaczne potrawy i trunki, ale również odpoczywać podczas ich spożywania. Za klimat oraz nastrój stworzony w restauracji odpowiedzialne są przede wszystki
Fotel, czyli domowa strefa relaksu

Fotel, czyli domowa strefa relaksu

W pozycji siedzącej spędzamy wiele godzin każdego dnia — czy to w pracy, w szkole, a nawet w domu. Siedzisko, na którym przebywamy, jest nie bez znaczenia, dlatego warto zastanowić się nad ostateczną decyzją kupna wybranego modelu fo
Pielęgnacja skórzanej sofy

Pielęgnacja skórzanej sofy

Skórzane sofy uchodzą za eleganckie i ponadczasowe meble, które sprawdzają się niemal w każdych sytuacjach. Trudno się więc dziwić, że tak wiele osób wybiera je do swoich mieszkań. Dzięki skórzanej sofie każdy salo
Klejonka sosnowa, do czego jest wykorzystywana?

Klejonka sosnowa, do czego jest wykorzystywana?

Klejonka sosnowa to rodzaj płyty meblowej, która jest stosowana w meblarstwie lub kantówki, która jest produkowana z drewna klejonego warstwowo na grubość — wykorzystywana jest w budownictwie oraz stolarce budowlanej.